Yaz aylarında doğanın olanca renkliliği ve neşesi içimizdeki yaşama sevincinden, yüzümüzün ve elbiselerimizin rengine kadar kendini gösterirken, kış ayları soluk ve karanlık yüzünü yansıtıyor hep. Kış mevsiminde doğanın sessizliği ve renksizliği bizim de ruh halimizi etkiliyor. 

Bedenimiz ağırlaşıp iç enerjimiz durağanlaşıyor, dinlenen müzikler yavaşlayıp sertleşiyor, seçtiğimiz kıyafetlerin rengi soğuyup koyulaşıyor. Giydiğimiz en açık renk gökyüzü grisi ki; o da zaten buz gibi.Kasvetli günlere meydan okuyor

Uzun yılların en renkli kreasyonlarını bu kış için hazırlayan moda tasarımcılarının çabası ise takdire şayan. 

Gri bulutların arkasında kalan güneşin tüm renklerini kullanarak bir nevi doğa kanunlarını karşılarına almış oluyorlar. Missoni, Valentino ve Delpozo gibi birçok marka renklerin geçiş töreni yaptığı koleksiyonlarla kışa meydan okuyorlar.

Adeta çiçek bahçesi

Sezonda dikkat çeken kombinlerde alıştığımız renk kullanımının dışında uyum ve denge unsurları gözetilmiş. Oluşturulan look'larda renklerin doğada yan yana geliyor oluşu baz alınmış. Ortaya gök kuşağı, çiçek bahçesi gibi pastoral efektler çıkmış. Delpozo ise daha farklı bir uygulamayla mimari ve dekorasyondan ilham almış. Renk kullanımının ev dekorasyonundaki matematiğini kıyafetlere taşımış. El yapımı yaka ve kumaş broşlarla kıyafetler dekoratif objeler gibi sunulmuş.

Kadınsı cazibeden uzak neşeli ve çocuksu bir feminenlik elde edilmiş. Kışın rehavetini ve soğuğunu en aza indirgemek için siz de kıyafetlerinizi renklerle ısıtmayı deneyebilirsiniz. Mantolar, triko kazak ve elbiseler, şallar, pançolar doğanın tüm renkleriyle mağaza reyonlarında.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×