Kadın ve erkek kıyafetleri arasındaki keskin farklar gün geçtikçe ortadan kalkıyor. Bir zamanların “Erkekler Mars'tan kadınlar Venüs'ten” algısı, hayatın birçok alanında olduğu gibi modada da “Hepimiz dünyalıyız” fikrine doğru evriliyor. Günümüzde insanlar kendilerini cinsiyetten ziyade kişisel donanım, yetenek, zevkler, hayatı algılayış biçimi gibi daha özgün biçimlerle ifade etmeyi tercih ediyorlar. Giyim kuşamın kimlik göstergelerinden biri olduğu düşünülürse; kıyafetler arasındaki keskinliğin esneyip yumuşaması doğal bir sonuç olarak karşımıza çıkıyor.Aksesuvarlar da ortak alana kayıyor

 Mağazalarda halen kadın ve erkek reyonları birbirinden bağımsız olsa da birçok kıyafet ortak kullanım kategorisinde yer alıyor. Pantolonların bu sıralamada birinciliği kimseye vermediği kesin. Gömlekler, ayakkabılar, mantolar, kazaklar derken çanta, saat, yüzük gibi aksesuvarlar da elbise dolaplarının ortak alanlarına doğru kayıyor.

Düz ayakkabıya erkek gömlekli kombin    


Ortak alandan kadınların daha fazla yararlandığı da bir gerçek. Geçtiğimiz yaz mevsiminde boy friend pantolonlar düz ayakkabılar ve erkek gömlekleriyle kombinlendi. Sezonda erkeksi formlarda kruvaze ceketler, kravat ve şapkalarla birlikte kullanılan sert takım elbiseler görüyoruz. Dikimi kusursuz maskülen mantolar, yüksek bel kumaş pantolonlar tarzın kışa has parçalarından. Erkeklere ait aksesuarlardan deri kayışlı saatler, kemerler hatta serçe parmak yüzükler yine kadınlar tarafından el konulan malzemelerden.

Tarzınızı yumuşatın

Tarzı feminen dokunuşlarla esnek hale getirebilirsiniz de. Çanta, takı ve ayakkabı seçimlerinizi daha elegan parçalardan yapabilirsiniz. Ya da kruvaze ceketinizi pileli bir etekle ve topuklu ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Erkeksi hatlara sahip pantolonunuzu belinize vurgu yapan başka bir ceketle kombinleyebilirsiniz. Maskülenliği kendinize has stilinize bir detay olarak eklemek de mümkün. Geniş kayışlı bir erkek saati yahut erkek çantalarıyla kadınsı şıklıktaki bir kıyafetinize özgün bir yorum katabilirsiniz. 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×