18 yaşında, daha hayatının baharındaki bir genç kız, babasının beylik tabancasıyla intihar etti. Sebebi meçhul sanılırken kızın yakınları ve okul arkadaşlarının paylaşımıyla bir anda sosyal medya çalkalandı.

İddialara göre Cansel, matematik hocasının tecavüzüne uğramış ve okuluna bildirdiği halde, okul yönetimi sessiz kalarak matematik öğretmenini korumuş, bunun üzerine Cansel kızımız olayın yükünü kaldıramayarak intihar etmiş.

Twitter’da Cansel’in kuzeni olduğunu söyleyen bir hanımla konuştum; bana olayı onların da yeni öğrendiğini ve ailenin utanarak bu olayı saklamış olabileceğini söyledi. Adeta başımdan aşağı kaynar sular dökülmüş gibi hissettim.

Bu ülkede kim bilir ne olayların sırf utanç yüzünden gizli saklı kalabildiğini ve birçok tecavüzcü ve katilin elini kolunu sallayarak serbestçe dolaşabildiğini düşündüm. Tabii ki bunlar şimdilik bir iddiadan ibaret ve mesele yargıya intikal etmiş durumda.

Olay henüz aydınlatılmadan birilerini hedef gösterip linç etmek de çok yanlış tabii ki!

O gece bütün sosyal medyada matematik öğretmeninin fotoları ve ismi ifşa edildi. Bu çok tehlikeli bir durum; çünkü bunun suçsuz insanların da hayatını mahvetmesi gibi bir durum söz konusu.

Öğrendiğim kadarıyla okul yönetimi açığa, iddiaların hedefi olan öğretmen de gözaltına alınmış. Şimdi tek yapılması gereken, olayın aydınlatılmasını beklemek. Eğer bilmeden etmeden birilerini suçlarsak bir başka insanın da hayatını da mahvedebiliriz ve bunun vebali de gerçekten çok büyük olur!

Bu arada bu şahsın suçu sabitlenirse, ona en büyük cezanın verilmesi için olayın takipçisi olacağıma da buradan söz veriyorum.

Namus namus diye bağırıp övündüğümüz ülkemizde, mevzu başkalarının namusu olunca, biraz duyarsızlaşıyor sanki insanlar. Kız babası olanlar artık çok daha endişeliler bu ülkede.

Bir genç kız okulda bile güvende olamayacaksa, yerin dibine batsın öyle güvenlik masalları!

Kadınlarımız tacize veya tecavüze maruz kaldığında, açık saçık giyindikleri, geç saatte dışarı çıktıkları için eleştirenler, “O saatte orada ne işi varmış?” diyenler, bir genç kız için, “Ne işi vardı okulda?” diyebilirler mi acaba, çok merak ediyorum! İnsanlar artık çocuklarını okula göndermekten bile korkar oldular.

Sürekli suçlanan, tecavüz edilen, dövülen, sövülen, öldürülen, dışlanan kadınlar artık acıtıyor vicdanlarımızı, hem insanlıktan hem de erkeklikten utanır olduk başkaları adına da olsa!..

Bu yüzden ne olursa olsun, lütfen ama lütfen! TECAVÜZE SESSİZ KALMAYALIM!

ARTVİN ŞİİRİM

Bu Artvin dağları beni bile şair yaptı, aşağıdaki eserimu okuyun bakalum beğenecek misunuz Karadenizlu dostlarum!

ARTVİN’UN DAĞLARUNA

Cennettur birer cennet
Karadenuz dağlaru
Mahvetme sen de koru
Bu benzersuz toprağu
Altun, para pul koyamaz ki yerune
Aşık oluyor insan, onun güzelluğune
Aşıklar bunlar aşuk paranın yeşulune
Elleşmeyun sakın ha Artvinın yeşulune
Toprağuni koruyana deyular teröristtur
Bilmezler mi Karadenuzlu ülkesine aşiktur
Biber gazı tomayile korkutamazsun oni
Karadenuz uşağu adamun dipçuğudur!
Gelun sakın kıymayun bu doğa cennetune
Bir kere yok olursa koyamayuz yerune
Altın bakır madenu, geçmez onun yerine
Aman Cengiz efendu kıyma Cerattepeme! 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
bilen ÇATAL 5 ay önce

Şiiriniz çok güzel Atilla bey ağzınıza sağlık